//
you're reading...
Stream, Video

CHVRCHES: Recover [Official Video]

chvrchesnew970600

Glasgow’dan elektronik-pop grubu CHVRCHES, Mart sonunda çıkacak ilk EP’siyle aynı adı taşıyacak yeni şarkısı Recover‘ın videosunu dünden itibaren yayınlamaya başladı. 2011’den günümüze kadar geçen kısa zaman içinde hızlı bir yükseliş yakalayan grup bunu sıra dışı şarkılarına borçlu.

Şarkılar dedim ama şu ana kadar sadece üç şarkısıyla tanıştık grubun. Mayıs 2012’de çıkan Lies ve Eylül 2012’deki The Mother We Share ilk iki şarkıydı, son şarkı ise videosunu seyrettiğiniz Recover.  

Iain Cook, Martin Doherty ve Lauren Mayberry’den oluşan CHVRCES ilk albümün hazırlığına da başladı. BBC’nin Sound of 2013 listesinde beşinci olan gruptan beklentiler bir hayli yüksek. Nasıl olmasın ki, geçen yıl The Mother We Share yılın en iyi şarkıları listelerinde yer aldığı gibi grup ta yılın en iyi gruplarından biri olarak gösterildi. Hatta The Knife ve Purity Ring gibi isimlerle kıyaslanmaları beklentilerin neden yüksek olduğuna en iyi açıklama olarak gösterilebilir.

Depeche Mode, Kate Bush ve Prince gibi isimlerden etkilenen grubun 80’ler synth-pop’unun özel bir örneği olarak gösterilebilecek yeni şarkısı Recover bir çok müzik otoritesi tarafından kendi tarzının yılın en iyi parçası olarak gösteriliyor, yılın bitmesine bu kadar zaman varken.

Discussion

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Play this site on Shuffler.fm

Archives / Arşiv

Categories / Kategoriler

%d bloggers like this: