//
you're reading...
MPFree, News, Stream

Various Artists: Best New Indie Tracks [by DiskolaTa]

indie1

Yeni yıl özellikle indie müziğin hızlı başladığı bir yıl oldu. Hemen her gün demiyorum her günün her anında yeni bir şarkı ya da albümün haberini duyuyor ya da şarkıları dinliyorsunuz. Bu bağlamda, müzik olmadan hayatın bir anlam ifade etmediğini düşünürsek tarzı ne olursa olsun insanlık ne kadar çok müzik üretebilirse barışa, sevgiye ve kardeşliğe de o denli yaklaşabilir ve hepimizin yaşamı daha bir anlam kazanır. Hal böyle olunca da hayvanlara, doğaya, taşa, toprağa, uzaya, kardeşine, arkadaşına kısaca gördüğün, hissettiğin her şeye sevgiyle yaklaşırsın, diyerek mesaj kaygılı sözlerimi bitireyim. 🙂 Bu gönderinin asıl içeriğine gelirsek eğer söyleceklerim; her hangi bir sıralama yapmadan son günlerde çok beğenerek dinlediğim en yeni indie parçalardan bana göre en iyi beşini sizlere tanıtmak istedim. Buyurun, sözlerin bittiği yerden müzik başlasın.

Tully on Tully: Stay feat. Hayden Calnin

Blogu takip edenlerin daha iyi bileceği gibi Avustralyalı bir grup olmadan olmaz. 2011’de Natalie Foster’ın öncülüğünde kurulan Tully on Tully bu yıl ilk albümünü çıkaracak. Stay de albümde yer alacak harika şarkılardan biri olacak.

*****

Misun: Harlot

Vokallerde Misun Wojcik, gitarda William DeVon ve prodüksiyon ve keyboardda Nacey’in yer aldığı Washington DC’den üçlü grup Misun 2013’te ilk olarak süper parçaları Harlot’ı yayınladılar. [free download]

*****

Work Drugs: Delta

Philadelphia’dan Work Drugs’ın bu şarkısı aslında 2004 Eylül’de yazılmış. Nasip bugüneymiş diyelim. Soft sounda sahip pop şarkıları insanda bağımlılık yaratıyor. Delta için düştükleri not ise şöyle:  “keep clear of me, I am maneuvering with difficulty” [free download]

*****

Hunter Hunted: Keep Together

Dan Chang ve Michael Garner’dan oluşan Los Angeleslı ikili Hunter Hunted‘ın yüksek tempolu, ritmik parçası Keep Together sizi ilk notasından itibaren içine çekiyor.

*****

Telekinesis: Ghosts and Creatures

Michael Benjamin Lerner’ın tek kişilik grubu Telekinesis‘in üçüncü albümü Dormarion Merge Records etiketiyle Nisan başında çıkacak. Ghosts and Creatures adlı süper parçası albümden tanıttığı ilk şarkısı.

Discussion

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Play this site on Shuffler.fm

Archives / Arşiv

Categories / Kategoriler

%d bloggers like this: